Find Latest Articles on Crypto, Blockchain and Regulations Worldwide.
bitcoinBTC/USD
$ 19,187.19
ethereumETH/USD
$ 1,334.59
tetherUSDT/USD
$ 1.00
usd-coinUSDC/USD
$ 1.00
bnbBNB/USD
$ 275.79
xrpXRP/USD
$ 0.469866
binance-usdBUSD/USD
$ 1.00
cardanoADA/USD
$ 0.446806
solanaSOL/USD
$ 33.68
dogecoinDOGE/USD
$ 0.061072

Bu 5 Altcoin, Cardano Vasil Hardfork’uyla Patlayabilir!

0


Kripto paralar ayı piyasası nedeniyle değer kaybı yaşasa da, ekosistem gelişmeye devam ediyor. Önde gelen akıllı sözleşme platformları arasında yer alan Cardano, “Vasil hardfork” isimli büyük bir yükseltmeye hazırlanıyor. Bu yükseltme, Ethereum Merge kadar büyük değil, ancak yine de çeşitli altcoin projelerini etkilemesi muhtemel.

Bu 5 altcoin Cardano vasil hardfork ile patlayabilir

Kriptokoin.com olarak bildirdiğimiz üzere Vasil hardfork, Cardano’nun üçüncü geliştirme döngüsünün bir parçası. Bu yükseltme, ağın kapasitesini artırmayı ve işlem maliyetlerini düşürmeyi amaçlıyor. Bu nedenle, ADA dahil olmak üzere Cardano ekosistemindeki çoğu altcoin projesine fayda sağlayacak. Peki Vasil hardfork, en çok hangi altcoin’lerin yükselişini destekleyecek? Bir analist, Vasil hardfork ile patlayacak 5 ADA temelli altcoin paylaştı.

Ardana (DANA)

Analistin listesinde ilk sırada Ardana var. Cardano, yerel stablecoin’i dUSD’nin yakında piyasaya sürüleceğini duyurdu. Ardana ise, bu stablecoin için tüm özellikleri barındıran bir merkez. Bilmeyenler için Kısaca Ardana, Cardano’nun lider stablecoin projesi. Bu proje kripto kredisi gibi DeFi özelliklerini de destekliyor. Bu projenin yerel altcoin’i olan DANA iyi bir tokenomiğe sahip. Mevcut olarak DANA’nın %58’i kilitli. Bu nedenle ADA’nın yukarı yönlü herhangi bir hareketinden çok fazla fayda sağlayacak gibi duruyor.

Milkomeda

Bu ilginç ve umut verici bir proje. Ancak Milkomeda henüz herhangi bir tokene sahip değil. Yani şu an için sadece radarınıza almanız gereken bir proje. Temelde, uygulamaların çeşitli Blockchain’lerde çalışmasına izin veriyor. Bahsi geçen uygulamalar DeFi, köprüler, oyunlar ve NFT’leri kapsıyor. Ayrıca Milkomeda, Cardano için EVM özellikli bir layer-2 çözümü olarak çalışıyor. Yani aynı zamanda ayrı bir Blockchain. Bununla birlikte yakında Algorand ve Solana ağında da başlayacak.

Meld (MELD)

Meld, Cardano ağında borç alma ve verme üzerine kurulu bir protokol. Kripto para karşılığında fiat borç almaya ve kripto teminatından ilginç getiriler elde etmeye izin veriyor. Bu arada popüler Ethereum layer-2 çözümü Polygon, bu projenin ortaklarından biri. Bu, Meld’in gemide iyi ve deneyimli danışmanlara sahip olduğu anlamına geliyor. Bununla birlikte altcoin, yakın zamanda Visa/Mastercard bazlı bir banka kartı da çıkacak. Tüm bunlar MELD tokenin, Vasil hard fork’un getireceği potansiyelle patlayabileceğini gösteriyor.

Eikonikos

Henüz bir altcoin varlığı olmayan başka bir Cardano projesi Eikonikos. Bu proje, Cardano’ya Metaverse’yi getirmeyi hedefliyor. Bunun için kullanıcılara Metaverse pasaportları sunuyor. Bu pasaportlar, JPG biçimindeki NFT’ler olarak yer alıyor ve ADA ağının NFT pazarında barındırılabiliyor. Pasaportların taban fiyatı şu anda 175 ADA değerinde ve stake edilerek daha fazla ADA kazanmaya olanak tanıyorlar. Eğer Vasil hardfork başarılı olursa, Eikonikos’un yakın zamanda hayata geçmesi ve patlaması muhtemel.

SundaeSwap (SUNDAE)

Analistin listesindeki son altcoin SundeSwap (SUNDAE). Bu Cardano ağındaki ilk merkeziyetsiz borsa (DEX). Bu DEX şu anda Twitter’da 287 binin üzerinde takipçiye sahip yani tanınıyorlar. Son derece kolay kullanıcı arayüzü ile SundaeSwap, en az 6 cüzdanı destekliyor. Ayrıca, DEX’in yerel tokeni SUNDAE tokeni neredeyse 0,025 dolardan işlem görüyor. Bir Cardano OG tokeni olarak, Vasil hardfork başarılı olursa iyi sonuç verebilir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Takip et

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır..

Source link

Leave A Reply

Your email address will not be published.

Shares